אד הארדי (ידוע גם כ-דון אד הארדי) נולד בלונג ביץ’ בשנת 1945 בקליפורניה. הוא בעל תואר ראשון באמנות. נחשב כמקעקע המשפיע ביותר באשר פתח בפני הקהל הרחב את תחום הקעקועים והראה לו בעצם את הפן האומנותי העמוק הקיים בו.
עולם הקעקועים סיקרן את הארדי עוד מגיל קטן כאשר צייר בטושים קעקועים על חבריו. כשהיה צעיר הוא צפה בברט גרים (מקעקע מפורסם מאד בתקופה ההיא) דבר שנשאר חקוק בזיכרונו.
אד הארדי

בשנות השישים הושפע מאד מסגנון הקעקועים היפני כאשר עבד עם המקעקע הנודע פיל ספארו. בתחילת הקריירה שלו הוא עבד עם עוד שמות גדולים כגון: זיק אוונס ודוק ווב.

בסוף שנות השישים הארדי היה בעליו של סטודיו לקעקועים וכבר מספר שנים שהוא התכתב עם מקעקע אגדי אחר בשם – סיילור ג’רי. הוא הושפע רבות מג’רי שהזמין אותו ללמוד ממנו. ג’רי נפטר ב 72′ מהתקף לב והשאיר בצוואתו את כל רכושו המקצועי כולל את הסטודיו שלו למייק מאלון ולהארדי.

הארדי החליט לפנות לדרך עצמאית. הסטודיו של ג’רי נשאר בידי מייק מאלון והארדי פתח את הסטודיו שעתיד להיהפך לאגדה… ריאליסטיק טאטו (Realistic tattoo) בסן פרנסיסקו. הסטודיו הראשון בארצות הברית שביצע רק עבודות בהזמנה לפי תור מראש.

הסטודיו של הארדי יהפוך למודל עבור מקעקעים ברחבי העולם שרצו למתוח את הגבולות האומנותיים הקיימים באותה בתקופה. ולהגיע ללקוחות בעלי הכנסה גבוהה שיוכלו לשלם יותר בעבור קעקוע מקצועי.

להארדי היתה עין חדה בכל מה שקשור למציאת והגדרת סגנונות קעקועים חדשים ומבטיחים. ב-77′ הוא פגש את ג’ק רודי וצ’רלי קרטרייט, שני מקעקעים ממזרח לוס אנג’לס שקעקעו באותה תקופה בסגנון צ’יקנו. הוא כל כך התפעל מהסגנון שלהם עד שבמהרה נהפך לתומך נלהב שלהם. ב- 78′ פגש את לאו זולואטה והתוודע לסגנון חדש/ישן שיקרא אחר כך טריבליזם. סגנון זה יככב במגזין החדש שייסד שנקרא TATTOOTIME.

המגזין שיצא בשנת 82′ היה הראשון שהתמקד במעמד הביניים ושם לעצמו כמטרה לשפר את הדימוי השלילי שנוצר לתרבות הקעקועים, והיווה אבן דרך בצורה שהציבור הרחב תפס את אומנות הקעקועים ובצורה שבה המקעקעים התייחסו לאומנות שלהם.

בעוד שאומנות הקעקועים של הארדי השפיע רבות על תרבות הקעקועים באמריקה, ההשפעה הגדולה ביותר שלו באה לידי ביטוי מתיעוד הזרמים השונים באומנות הקעקועים ובהנגשה שלה לקהל הרחב.

בימינו הארדי כבר לא מקעקע, אך הוא עדיין נחשב כדמות משפיעה בסצינת הקעקועים אך את רוב זמנו הוא מקדיש לאפיקי אומנות אחרים.