דרמלייז

דרמלייז היא מדבקת פולימר השומרת על לחות קבועה באזור הקעקוע בשלב ההחלמה הראשוני והקריטי ביותר. דרמלייז הוא מוצר רפואי שבא מעולם הכוויות ועבר התאמה  לתחום הקעקועים. פיתוח דרמלייז בוצע באיטליה. המדבקה מגינה על הקעקוע החדש ממגע וחיכוך ומשמשת כמחסום אנטי-בקטריאלי עמיד במים המונע ממיקרו-אורגניזמים מחוללי מחלות להיכנס לפצע.

 

המדבקה דקה, גמישה וניתנת להדבקה על כל אזור בגוף. היא אוורירית ומאפשרת לחמצן לחדור בעדה וללחות להתנדף דרכה, כך ששטח הקעקוע נותר יבש ומאוורר.

שימוש בדרמלייז מפחית משמעותית את הסיכון לזיהום ולהיווצרות גלדים ומונע מהקעקוע להידבק לבגדים או לכל משטח אחר שעלול לזהם אותו או לפגוע בהחלמתו, כך שתישארו עם קעקוע בריא ויפה כמו שדמיינתם.

דרמלייז שומר על לחות מסוימת מתחת למדבקה תוך הוצאת לחות והכנסת חמצן מה שגורם להחלמה מהירה הרבה יותר , ובאמת תוך 5-6 ימים הקעקוע כבר החלים. לאחר מכן ניתן למרוח קרם לחות רגיל אם העור עדיין מעט יבש.

כאשר משתמשים בדרמלייז לכל אורך תקופת ההחלמה (5-6 ימים) לא רואים קילוף כמו בשימוש במשחה. “הקילוף” הוא עדין מאד וכמעט בלתי נראה. מה שעוזר לקעקוע להחלים בצורה מעולה..

את המדבקה הראשונה ניתן להשאיר על הקעקוע עד 24 שעות. פרק זמן זה אינו קבוע בכל המקרים ועשוי להשתנות, שכן הוא תלוי בכמות הנוזלים שהקעקוע מפריש.

במקרים של הפרשות מרובות אפשר בהחלט להחליף למדבקה חדשה גם לפני תום 24 השעות, במקרים מסוימים גם לאחר 8-4 שעות.

כשמסירים את המדבקה מומלץ לשטוף בעדינות את הקעקוע במים ובסבון. כדי להקל על הסרת המדבקה מהעור אפשר לעשות זאת תחת זרם מים פושרים. המים ירככו את הדבק והיא תוסר בקלות. ברגע שהעור יבש לחלוטין ואין יותר הפרשות ניתן להדביק מדבקה חדשה.

מומלץ להשתמש בדרמלייז בין 6-3 ימים לאחר עשיית הקעקוע.

דרמלייז אידאלי גם לקעקועים גדולים ולאזורים נמתחים כגון מפרקים. ניתן להדביק אותו בחפיפה (מדבקה על מדבקה).

סיכונים ותגובות אלרגיות

תגובה אלרגית היא מקרה נדיר. מספר מצומצם מאוד של אנשים בעלי עור רגיש במיוחד עשויים לקבל תגובה אלרגית מסוימת, שתתבטא באדמומיות קלה שעוברת תוך זמן קצר.

ברגע שהמדבקה הוסרה מהעור אפשר לשטוף את המקום בסבון עדין. אם יש גירוי, פריחה או כל תסמין אלרגי אחר, מומלץ להפסיק את השימוש במוצר ובמקרה הצורך – לפנות לקבלת טיפול רפואי.  

דרמלייז אינו מכיל כל חומר פעיל ומוגדר כאמצעי עזר רפואי בדרגת סיכון נמוכה ביותר, כך שהסיכוי לסיבוך נמוכים ביותר.

חשוב: השימוש בדרמלייז על עור מזוהם אסור בהחלט!