בעיות בהחלמה בעגילי סחוס

האם ראיתם פעם קעקוע בו הקווים נראים מטושטשים, קו שבו ישנה התפרסות מקומית של דיו או קעקוע שנראה כאילו יש מסביבו כתם עדין של דיו?

התפרסות דיו אלו נקראות  blow outs והן בעלות פוטנציאל להרוס לגמרי מראה הקעקוע.

מה גורם לבלואוטס ?

לרוב הבלואטוס יקרו כאשר אמן הקעקועים ישתמש במחט בצורה לא נכונה בדרך כלל התוצאה תהיה דחיפה של דיו לשכבות עמוקות מדי של העור. ההבדל במבנה העור יגרום לדיו להתפשט לכיוונים לא רצויים ובין שכבות העור.

בדרך כלל הבלואוטס יראו מיד לאחר שהמחט החדירה את הדיו לשכבה הלא נכונה של העור. אך ישנם מקרים בהם ייקחו גם כמה ימים או שבועות עד שזה יקרה…

חשוב לבחור אמן קעקוע מנוסה שכן קשה לתקן בלואוטס. עומק חדירת המחט והזווית בה היא נכנסת לעור הן משתנים חשובים כאשר רוצים לצאת עם קעקוע  מקצועי.

למרות שמקעקעים מנוסי אמורים להימנע מליצור בלואוטס  לפעמים מאד קשה להימנע מכך באזורים מסוימים בגוף ועל אנשים מסוימים. מקומות שבהם העור מתוח ודק מאד הם אזורים שנוטים יותר לבלואוטס כנ”ל אנשים בעלי גוון בהיר מאד…. כך שלא תמיד המקעקע אוטומטית אשם.

אזורים שבדרך כלל יהיו מועדים יותק לבלואוטס בם פרק כף היד, קרסול, אצבעות, גב כף היד והרגל, היד הפנימית (ליד בית השחי).

מפרקים הם נקודת תורפה גם כן. אפילו אם המקעקע הקפיד ושם לב ועשה עבודה טובה יכול להיות שעם הזמן בגלל תנועת המפרק הדיו עשוי להתפשט יתר על המידה.

כמובן שמקעקעים מנוסים פחות ייטו ליצור יותר מהם שכן אין להם את הידע והניסיון.

ה blow out יכולים להופיע בכל מיני צורות וכהויות. הם יכולים להופיע בקו המתאר או לעבור אותו מחוץ לגבולות הקעקוע כמעין “הילה” כחלחלה. ממש כמו צביעה מחוץ לקווים בחוברת צביעה.

האם זה ניתן לתיקון?

אם מדובר בהילה כחלחלה מסביב לקעקוע, יש סיכוי סביר שהיא תרד בכהות שלה ואפילו תעלם עם הזמן. כל מקרה לגופו.

במקרים של בלואוטס בקווים ניתן לפעמים לעבות את הקו כולו ולטשטש. גם כאן כל מקרה לגופו.

ישנם מקרים שכדאי להיוועץ עם מומחה ממכון לייזר אם הוא יכול לעזור.

איך ניתן להימנע מ blow outs  ?

למרות שלא ניתן להימנע מכך לחלוטין, תמיד כדאי לבחור מקעקע מנוסה מאד שיודע מה הוא עושה. או להימנע ממקומות בעייתיים מבחינה פיזית.

כמו כן בזמן ההחלמה כדאי לדאוג שלא לבצע פעולות מתיחה או קיפול קיצוניות של המקום בו התקעקעתם.

בכל מקרה כדאי לזכור משהו בסיסי מאד…. קעקועים נעשים על עור חי, נושם ומזדקן. הם נתונים לשינויים תמידיים במהלך חיינו. קעקועים במציאות לא נראים כמו אותן תמונות מלוטשות באינטרנט. בסופו של יום קעקוע הוא לא תמונה מודפסת אלא יצירת אומנות חייה. לדעתנו אין קעקוע מושלם ב100% אך זהו סוד הקסם שלהם…..