פירסינג בספטום

אם אתם מעוניינים בפירסינג לא מאד כואב שיכול לשנות את מראכם, כדאי שתשקלו פירסינג בספטום. בין אם אתם רוצים להראות קשוחים יותר או  להדגיש את תווי פניכם פירסינג בספטום יכול לעשות את שניהם.

הספטום הוא המקום בתחתית האף המפריד בין הנחיריים. הודות למעט העור שקיים שם הפירסר לא צריך לחורר אתכם בסחוס. מה שגורם ברוב המקרים להחלמה קלה וטיפול פשוט. יתרון נוסף הוא עגיל שניתן להסתיר, “להעלות” אותו לתוך האף או אם בא לכם להוציא אותו לא יראו את החורים הישנים.

החיסרון שבפירסינג זה הוא שלא לכולם יש ספטום ישר שמתאים לחירור ויראה שנעשה ישר. כך שאנשים בעלי ספטום עקום רצוי שימנעו ממנו.  נטיה קלה בספטום לא אמורה למנוע מכם להתחורר אך כך מקרה לגופו והפירסר אמור לדעת מה אפשרי ומה לא.

מבחינת כאב פירסינג בספטום אינו נחשב כרציני מידי. רמת העצבים והרגישות במקום נמוכה, אין שכבת סחוס שצריך לחורר ולכן ההליך עצמו נסבל ביותר וההחלמה לרוב טובה. לא רצוי לעשות את הפירסינג בתקופה של צינון או לפני טיולים וכדומה מכיוון שבכל קינוח אף סביר להניח שתסבלו ורצוי שתהיו בסביבה נקיה יחסית ללא הרבה אבק.

כמו בכל עגיל תמיד עדיף להתחורר בעגילי טיטניום שהם היפו אלרגניים ונוטים להחלים מהר יותר.

מבחינה בריאותית ואסטתית עדיף תמיד להתחורר אצל פירסר מקצועי וותיק. במיוחד כשזה נוגע לפירסינג בספטום שהוא יותר מסובך מפירסינגים אחרים. שכן לא פשוט שיצא ישר במיוחד עם יש לכם ספטום שהוא מעט עקום.

לרוב העגיל שנבחר לעשות הוא עגיל בצורת פרסה מה שנותן לנו את האופציה להכניס אותו לתוך האף אם יש צורך/רצון להסתיר אותו (טוב לחיילים…). עגיל חישוק נראה מעולה אך הוא נשאר קבוע בחוץ ואי אפשר להכניסו פנימה. יש לנו בסטודיו גם מבחר גדול של עגילי ספטום מקושטים ממגוון מתכות שיכול להתאים להחלפה לאחר ההחלמה הראשונית.

הטיפול בעגיל הוא אותו הדבר כמו בכל פירסינג חיצוני אחר, וזה אומר פעמיים ביום במשך חודש מריחה של משחה אנטיספטית במקום, תוך ניקוי ההפרשות המצטברות מעת לעת.