שאלה אחת החוזרת בסטודיו הרבה פעמים היא היכן כדאי לי למקם את הקעקוע. בעוד שיש לקוחות רבים שברור להם היכן הם היו רוצים למקם את הקעקוע החדש שלהם, הרבה לקוחות מתלבטים לגבי מיקום הקעקוע.

בכדי לקבוע את המיקום המתאים ביותר לקעקע כדאי להכיר כמה פרמטרים שיכולים להשפיע על ההחלטה הסופית שנקבל. ראשית כמה בולט היינו רוצים שהקעקוע יהיה. מן הסתם ישנם מקומות בגוף הבולטים יותר לעין בין אם לנו או לאחרים המסתכלים עלינו.  ישנם לקוחות שמעדיפים למקם את הקעקוע במקום שבו הם יוכלו לראותו תמיד וליהנות ממנו, בעוד אחרים היו מעדיפים שהו יהיה מוסתר רוב הזמן. זוהי החלטה אישית שמן הסתם אין בה תשובה אחת נכונה וכל אדם צריך להחליט מה מתאים לו ספציפית.מיקום הקעקוע

אורח החיים השונה של כל אחד מאיתנו יכול להשפיע על החלטה זו גם כן. מקומות עבודה מסוימים יכולים לראות  בעין לא יפה קעקוע במקום בולט. אנו עדיין חיים בחברה בעלת סטארוטיפים  רבים, וכדאי לזכור זאת. ללקוחות צעירים אנו ממליצים שלא לבצע קעקועים ראשוניים במקומות בולטים מאד כגון הצוואר וכו’… בכדי שלא יתקלו בבעיות מסוג זה בהמשך חייהם.

שנית, כדאי לזכור, לא כל מקום בגוף מקבל את הקעקוע באותו האופן. ישנם מקומות כגון ברכיים, מרפקים, מפרק כף היד הידועים בכך שהם נוטים לדהות מהר יותר. מקומות אחרים בעלי קפלים בעור יכולים ליצור מצב בו הקעקוע במקום הקפל יתפשט ויעשה מטושטש יותר. כדאי תמיד לשמוע בעצתו של המקעקע לדגי סוג הדוגמא המתאימה למקום הספציפי ואיפה כדאי או לא כדאי לקעקע.

קעקוע בגב התחתון – היווה מיקום פופולארי מאד בתחילת שנות האלפיים לקעקועים  כמעט לחלוטין קעקוע נשי. קעקוע שניתן לכסותו בקלות. לאחרונה ירדה הפופולאריות שלו בארץ בעיקר עקב שמועה עקשנית שאישה שיש לה קעקוע בגב התחתון לא תוכל לקבל אפידורל בלידה. אז בכדי לעשות קצת סדר על קעקועים ואפידורל  – מיקום הקעקוע הוא בד”כ נמוך יותר ממקום החדרת זריקת האפידורל, כך שאין בעיה. לא ידוע בדיוק איך התחיל כל הסיפור  כנראה ממקרה בודד בארץ שהתגלגל לכדי כדור שלג ענק. החשש הוא שחלקיקי פיגמנט ידחפו ע”י המחט ויחדרו לתוך החלל האפידורלי או לכל מקום אחר ויגרמו לזיהום או לשלל בעיות אחרות.  מחקירה אישית שלי עם רופאים מרדימים ומניסיון  אישי בחדר לידה, אין מניעה או הוראה רשמית של משרד הבריאות וכו’.. שלא לבצע זריקה לאישה עם קעקוע בגב התחתון.  אך עדיין יולדת יכולה להיתקל ברופא מרדים שלא יסכים להזריק…..

פיגמנט הקעקוע לא נשאר “חופשי” בדרמיס או ברקמה המקשרת אלא נתפס/”נבלע” ע”י מקרופגים בתהליך ההחלמה של הקעקוע, המקרופגים האלו נשארים לרוב בדרמיס לכל אורך חיי הקעקוע. לא ניתן לשנע את הדיו עם המחט לכן לדעתנו אין כל סכנה, אך כמובן שכל אדם צריך לבצע את החקירה הפרטית שלו ולהתייעץ עם הרופא המומחה שעליו הוא סומך.

קעקוע בפרק כף היד – אזור נפוץ יחסית. ניתן להסתיר בעזרת צמיד או שעון. לא מומלץ לקעקע ישירות על הקפלים אלא ממש מעליהם.

קעקוע בגב כף הרגל  –  נחשב כמיקום כואב יחסית, המצריך שמירה יתרה על הקעקוע שכן יש לתת תשומת לב רבה בתקופת ההחלמה, לשמור על הקעקוע נקי ומאוורר היטב. לא מומלץ למי שמבלה את רוב שעות היום בנעליים סגורות ולוחצות (חיילים). לתזמן את עשיית הקעקוע בתקופה רגועה יחסית שניתן ללכת עם נעליים פתוחות ולא לוחצות. לא ניתן לקעקע קרוב מידי לחלק התחתון בכף הרגל שכן הקעקוע לא ייתפס בצורה טובה.

קעקוע בקרסול  –  מיקום קלאסי לא כואב במיוחד וניתן להסתרה בקלות. מיקום פופולארי לקעקוע ראשון.

קעקוע ברגל –  כעקרון קעקוע ברגל אינו כואב במיוחד, חלקים מסוימים יכאבו יותר מאחרים (מאחורי הברך או בקרבתה) .קעקועים ברגל הם יחסית פופולאריים ומתאימים לנשים ולגברים כאחד. כאשר אנו נתאים את הקעקוע לרגל חשוב להקפיד על מיקום נכון אשר מתאים, מחמיא “וזורם” עם צורת הגוף. קעקועים נשיים למי שמחפשת משהו עדין, עדיף לקעקוע צורה מעוגלת המחמיאה לצורת הרגל כאשר נקפיד להשאיר מרווח של עור לא מקועקע מכל צד שלא יראה “עמוס” מדי.

קעקוע בצוואר  –  אולי המקום הבולט ביותר לקעקוע, לא מומלץ  לאנשים להם זהו הקעקוע הראשון או לבני נוער.  מי  שחושב על קעקוע בצוואר צריך לשים דעתו לסטיגמות הנלוות לאנשים עם קעקועים בולטים, ישנם מקומות עבודה רבים שיסרבו להעסיק אנשים עם קעקועים בולטים.

קעקוע בזרוע –  המיקום הקלאסי ביותר ואולי הכי פחות כואב. ניתן להסתיר בקלות בעזרת חולצה קצרה, מה שהופך מיקום זה לנוח ביותר. גם ההחלמה מהירה יחסית.

כעקרון כל קעקוע יכול לבוא כמעט בכל מקום בגוף, אך צריך לשמור על כמה כללים מנחים. צורת הקעקוע צריכה להתאים לצורת האזור בגוף בו נרצה למקם את הקעקוע. הדוגמא עצמה צריכה לפנות לכיוון התנועה של הגוף, ולא ללכת כנגדו.