אמנות הקעקוע קיימת כבר אלפי שנים. עם הזמן התפתחו סגנונות שונים של קעקועים. הסגנונות התפתחו במקומות שונים ברחבי העולם ובתקופות שונות לאורך ההיסטוריה. נביא בפניכם כמה מסגנונות השונים יחד עם המאפיינים הבולטים שלהם.סוגי קעקועים

קעקוע אולד סקול

סגנון האולד סקול (אמריקנה) בקעקועים התפתח בימיו הראשונים של עידן הקעקועים בעת המודרנית באזור צ’טהם סקוור בניו יורק בסביבות תחילת המאה הקודמת.
הדוגמאות שאפיינו את אותה תקופה הצטיינו בפשטות רבה עם קווי מתאר ברורים וחזקים ובדרך כלל עם מעט/ללא הצללות. מבחינת העיצוב הם תארו בעיקר הווי שקשור לצי האמריקאי, נשים (pin-ups), לבבות, עוגנים, נשרים, פגיונות, ורדים וסרטים עם כיתוב מסוים בתוכם.
למרות שברחבי אמריקה שוק קעקועים היה בירידה, אזור זה של ניו יורק פרח. כשהתחילה מלחמת העולם הראשונה הועתק מרכז הקעקועים לקוני איילד, שבאותה תקופה היה בו בסיס צבאי. המקועקעים באותו הזמן היו ברובם מלחים ולכן חנויות הקעקועים של אותה תקופה התרכזו סביב כל מקום בו היה בסיס צבאי, ובמיוחד בסיס של הצי.

קעקוע ניו סקול

סגנון הדומה לאולד סקול עם כמה הבדלים בולטים – הקעקועים לרוב סוראליסטים יותר, קווי מתאר עבים יחסית, צבעים בוהקים מאד. מושא הקעקועים מודרני יותר ופחות מקובע, יותר פנטזיה ללא מגבלות תפיסתיות מסוימות. הצללות ורקעים מיוחדים שימוש נרחב מאד בכל גווני הצבעים.
סגנון קעקועים זה קשור יותר לתרבות המודרנית האורבאנית ושואב הרבה השראה מהרחוב ומסגנון הגרפיטי.

קעקוע טרייבל (שבטי)

קעקועים המבוססים על מסורת שבטית פרימיטיבית יותר. דוגמאות הקעקועים משקפות את העולם התרבותי , המציאותי והדמיוני של השבט. הדוגמאות הפופולאריות יותר באות מאזור הפולינזי (טהיטי, סמואה,ניו זילנד וכו’..), בורנאו וצפון ומרכז אמריקה.
הקעקועים סימלו מעמד, עושר, ייחוס, שימשו כטקס התבגרות ועוד… ניתן לקרוא עוד על קעקועים שבטיים במאמר העוסק בקעקועים הפולינזיים.

קעקוע יפני (אוריינטלי)

סגנון הקעקוע היפני התפרסם עוד מהתקופה בה באה התרבות המערבית במגע לראשונה עם תרבות המזרח. תרבות הקעקועים וסממניה מושרשים עמוק בקוד התנהגות קדום ונוקשה. דוגמאות הקעקועים נשענות על המסורת היפנית והסינית ומשולבים בה אלמנטים מהטבע, חיות וגיבורים מיסטיים רבים. הקעקועים מקושרים לרוב ליאקוזה (המאפיה היפנית) ולחליפת הקעקועים המיוחדת שהם לובשים. ניתן ללמוד עוד על פרוש הקעקועים היפנים במאמר העוסק בקעקועים האוריינטליים.

קעקוע ביומכני/ביו-אורגני

הסגנון הביו-מכני נוצר בהשראתם של מקעקעים רבים שניסו לתאר את מה שמתרחש תחת עורנו. הם תארו את הגוף כמכונה בעלת גלגלי שיניים, ברגים ומכשירים שונים הפועלת כמעין רובוט. סגנון זה התפתח כתוצאה מעבודתו של האמן השוויצרי ה.ר גיגר יוצר הנוסע השמיני בין השאר.
הסגנון הביו-אורגני שבין המקעקעים הבולטים בו נמצאים ארון קיין וגיא אטצ’יסון התפתח מהסגנון הביומכני. הוא מתאר את גוף האדם בצבעים עזים מאד בשונה מהביומכני שבדרך כלל מצוייר בגווני אפור.