כאשר אנחנו מדברים על קעקועים לרגל אחד הדברים החשובים ביותר הוא להתחשב בצורה של הרגל ובתנועה של הקעקוע. כמו בכל קעקוע, אך במיוחד ברגל צריך לקחת בחשבון שהקעקוע צריך להיות מותאם לצורה הפיזית של הרגל ולזרום עם הקימורים הטבעיים של הגוף.

ישנם סוגים מסוימים של קעקועים שיתאימו לרגל יותר מאחרים. לדוגמא: קעקוע גדול שנכרך סביב הרגל מתפתח איתה יראה טוב יותר מאשר אם נקעקע אותו על החזה..

קעקוע קטן על הרגל יכול להראות לפעמים שלא במקום אם נמקם אותו באמצע הירך מכיוון שהוא יראה “תלוש” ולא מחובר לגוף. אך אם נמקם אותו באזור הקרסול או השוק הוא יראה אחרת לגמרי.

לאנשים שמעוניינים בקעקוע גדול, הרגל היא מקום מצוין מכיוון שהיא מאפשרת למקעקע שטח גדול ליצור. כמו כן במידת הצורך ניתן להסתיר את הקעקוע ללא כל מאמץ..קעקועים לרגל

בתרבויות מסוימות נהוג לקעקע את הרגליים בדוגמאות ספציפיות. הקעקועים יכולים להעיד על מעמדו של האדם או אירוע מסוים שהוא עבר.

בסמואה שבפולינזיה גברים נוהגים לקעקע על עצמם את המאלופי. המאלופי הוא קעקוע המכסה את העכוז, המותניים ומגיע עד הבירכיים. הקעקוע שלעצמו הוא דקורטיבי בלבד אך הוא נחשב כפיסת אמנות נחשקת במיוחד ומשמשת כטקס מעבר מהילדות לבגרות ומעידה על מעמד, מחויבות ואומץ. הקעקוע אורך זמן רב ונחשב ככואב במיוחד.

בעוד שאצל הגברים הסאמואים הקעקוע  משמש כטקס מעבר, אצל הנשים הקעקוע המקביל, המאלו, משמש כסמל סטטוס טהור המארה את חוזקה ומעמדה של האישה בחברה. לא כל אישה יכולה לקעקע את המאלו אלא רק מישהי עם ייחוס משפטי כגון בת הצ’יף וכד’..

המקומות הפופולאריים יותר למיקום קעקועים ברגל הם בצג הקרסול, מאחור על השוק, קעקוע צמיד מסביב לרגל וקעקוע גל גב כף הרגל. בד”כ אין בעיה בהחלמה של קעקועים באזורים אלו. קעקוע בגב כף הרגל מצריך יותר תשומת לב מצד המקועקע בהקפדה על הטיפול. רצוי לא לנעול נעל סגורה בימים הראשונים, גרביים יכולות להוות בעיה, שכן הן יכולות להדבק לקעקוע בימים הראשונים ולגרום לזיהומים. עם רצועות של סנדלים לדוגמא – אסור שיעברו על הקעקוע.

מבחינת כאב המקומות היותר כואבים ברגל הם פנים הירך, מאחורי הברך וגב כף הרגל.