אם אתה מקועקע ותיק שמרוצה מאד מהקעקועים שיש לו, כנראה שהמאמר הזה לא בשבילך…אך אם לשפוט לפי כמות הקעקועים המכוערים שאנו נתקלים בהם על בסיס יומי, כנראה שיש צורך אמיתי במאמר זה המסביר בצורה הבסיסית ביותר איך להשיג את הקעקוע המושלם בשבילך…

בתקופה בה אנו חיים עם כמות האינפורמציה האינסופית הנתונה לנו זה עדיין לא מובן כיצד אנשים מוכנים להפקיר את גופם ולהתקעקע  בידי אנשים שלא מוכשרים לכך…  אף אחד לא באמת רוצה להיתקע עם קעקוע מכוער. כולי  תקווה שמאמר זה יספק לכם מספיק אינפורמציה שתוביל לסיפוק והנאה מיצירת האמנות הפרטית שלכם.

הקעקוע נוצר ע”י החדרה של פיגמנט בין השכבה הקבועה העמוקה של העור ובין השכבה המתחלפת שלו. פיגמנט הקעקוע מתקבע עם תאי הגוף. לקעקע נכון זו משימה מסובכת יותר מכפי הנראה. מקעקע טוב הוא הרבה יותר מאומן הוא צריך להיות גם בעל מקצוע טוב ואיש עם יכולות טכניות מסוימות.

אם הדיו יוחדר עמוק מדי או בצורה שטחית מדי זה יראה בקעקוע ויכולות להיות לכך גם השלכות רפואיות.

המיקום של הקעקוע, הדוגמא עצמה, הטיפול לאחר הקעקוע  ועוד הם אלו שיקבעו בסופו של דבר את טיב “המוצר” הסופי. מיקום הקעקוע באזור שנמתח כמו ברכיים, מרפקים פרק כף היד וכו’… יכול לגרום לקעקוע להיעשות פחות ברור עם הזמן, רצוי לשמוע לעצות המקעקע לגבי מיקום נכון של הקעקוע.

חשיפה מרובה לשמש תקצר את “תוחלת החיים” של כל קעקוע. תמיד לשים קרם הגנה על הקעקוע, ורצוי גם על שאר הגוף…..טיפים לקעקוע מוצלח

הטיפול לאחר הקעקוע הוא דבר הכרחי וחשוב ביותר לקבלת תוצאות אופטימאליות. חשוב להבין את הוראות הטיפול ולא להתבייש לשאול אם משהו לא ברור.  השיטות יכולות להשתנות במעט ממקעקע אחד למשנהו, אך בבסיסן הן דומות.

בבואכם להתקעקע רצוי מאד להיות במצב פיזי ונפשי טוב. עשו לכם ולמקעקע שלכם טובה ותשמרו על היגיינה בסיסית. אף אחד לא נהנה לקעקע משהו שכרגע חזר מחדר כושר…

סטודיו רציני לא יקבל שיכורים או מסוממים. מאד לא מומלץ להגיע כאשר מרגישים לא טוב.

למה לעשות קעקוע? הסיבה היחידה המוצדקת היא כי אתם באמת רוצים. אם אתם באמת מעוניינים ורוצים קעקועים מיוחדים אסור לכם להקל ראש בבחירת הסטודיו בו אתם הולכים להתקעקע וכמובן בבחירת הקעקועים המיוחדים עבורכם.

מה מקעקעים? בחירת הדוגמא היא לרוב משימה מסובכת. המגוון הוא עצום. ישנה אימרה מפורסמת שאומרת שהמרחק לקעקוע הראשון הוא קילומטרים רבים אך לשני מגיעים מהר…

יכול להיות שתמצאו את דוגמת חלומותיכם בין אלפי הדוגמאות שנמצאות בקטלוגים שבסטודיו, דוגמאות אלו נקראות פלאש.

אם ברצונכם דוגמא ייחודית, שאלו את המקעקע בסטודיו בו בחרתם לעשות את הקעקוע אם הוא מוכן לצייר לכם קעקוע לפי רעיון מסוים שיש לכם. לרוב תצטרכו להשאיר מקדמה על חשבון הקעקוע או לשלם סכום סמלי שלא קשור למחיר הקעקוע. כדאי לקחת בחשבון ציור הקעקוע יכול לקחת כמה ימים או שבועות, תלוי המורכבות הציור.

כדאי להישמע לעצות המקעקע בכל הקשור לאספקט הטכני והאומנותי של הקעקוע. לא תמיד מה שנראה טוב על הדף יראה בהכרח טוב גם כקעקוע.

ולצעירים שביננו….כדאי להקדיש מחשבה רבה לעתיד, האם אני אוהב את הקעקוע גם עוד עשר שנים? האם אני באמת אוהב את הלהקה הזו גם עוד 20 שנה? הטעות הנפוצה ביותר שאנו נתקלים בה היא קעקוע של שם החבר/חברה או הבעל/האשה, האהבה נגמרת הרבה מדי פעמים לפני שהקעקוע נמחק…חומר למחשבה…

מי יקעקע אותי?  בחירת המקעקע היא אולי ההחלטה החשובה ביותר. ברגע שהתקעקתם אין דרך חזרה, גם טיפולים להסרת הקעקועים לא יחזירו את העור למצב הנקי ההתחלתי בצורה מושלמת, לפחות לא בתקופה בה נכתבו שורות אלו…לכן כדאי לחשוב היטב בידי מי אתם מפקידים את גופכם.

בכדי להגיע למקעקע המושלם עבורכם תאלצו לעשות קצת שעורי בית. רצוי להסתכל בתיק העבודות של המקעקע ולראות אם עבודותיו מוצאות חן בעיניכם. מה צריך לחפש בקעקוע ? צבעים ברורים וחיים, קווים נקיים וזורמים ועיצוב שמדבר אליכם.

חשוב שהתקשורת עם המקעקע תהייה חיובית וברורה, רצוי שתהיה לכם כימיה איתו. קעקוע הוא דבר מאד אישי ורצוי שתצאו מהחוויה עם תחושות טובות. הרבה מקעקעים הם קצרי סבלנות ולפעמים ינסו  להניע אתכם מהקעקוע שבחרתם. תמיד כדי להבין את הסיבות לשינויים בקעקוע שידרשו מכם, ולהיות מסופקים מההסבר.

זכרו שאתם אמורים לבחור את בעל המקצוע המתאים לכם אך בד בבד ברגע שהפקדתם את גופכם בידיו תנו לו לבצע את העבודה, אל תנסו להיות מעצבי קעקועים.

ברגע שהחלטתם על הקעקוע והמקעקע ארגנו לכם את הכסף הדרוש בכדי לקבל בדיוק את מה שרציתם ואל תתפשרו. אל תחפשו את המקעקע שיתאים לתקציבכם כי אתם חייבים לעשות את הקעקוע עכשיו! , זהו מתכון בטוח לכישלון.  אל תחשבו אפילו על ללכת למישהו שקנה ערכת קעקוע ומקעקע בבית ויעשה לכם מחיר, כי מה שעולה זול עכשיו יעלה עשרות מונים בטיפולי הסרה או כיסויי ויראה פחות טוב….

איפה להתקעקע ? (רדיקל טאטו, אבל אנחנו משוחדים…) לכו לסטודיו מקצועי, באישור משרד הבריאות, זה יבטיח לכם תנאים סניטריים בסיסיים, מחטים חד-פעמיות, אוטוקלאב וכו’…

כל הציוד במהלך הקעקוע הוא חד-פעמי ונזרק בסיום התהליך. המקעקע יפתח את סט המחטים החדשות לפניכם בכדי שתוכלו לראות שהן יצאו מאריזה חדשה וסטרילית.

מתי להתקעקע ? מתקעקעים רק מתי שבטוחים בדבר ולאחר שחסכתם מספיק כסף בכדי לקבל בדיוק את מה שרציתם מידי האמן שבחרתם.

ולסיום….אי אפשר לטעות אם קצת חושבים לפני שמקעקעים, כל אחד יכול להגדיר בצורה שונה מה הם קעקועים מיוחדים בעיניו ולכן החלטה זאת היא לשיקול דעתכם בלבד 🙂