קעקוע זאב – הזאב הוא סמלי מיסטי ורוחני חזק מאד בהרבה תרבויות, עקב כך שהזאב נפוץ על פני חלקים גדולים מאד על פני כדור הארץ (צפון אמריקה, אירופה ואסיה).  הזאבים בעת העתיקה התחרו עם האדם על אותם מקורות המזון ולכן שויכו להם תכונות כגון: אכזריות, ערמומיות ורוע, אך מכיוון שהזאבים חיים בלהקה הם נתפסים גם כנאמנים, אמיצים ומנצחים. נטייתם של הזאבים לצוד בשעות הדמדומים ובלילה תו”כ יללות תרמה להתפתחות פולקלור שקשר אותם לעולם הרוחות האפלות וייחסו להם יכולות של שינוי צורה ליצורים מיסטיים אחרים או לשמאנים.

במקרים רבים קעקוע הזאב יסמל דווקא אדם אינדיבידואליסט שמתרחק מהחברה, כמעין זאב בודד. קעקועי הזאבים נעשים בדרך כלל תוך כדי התייחסות לתרבות האינדיאנית צפון אמריקאית ובקעקוע ישולבו מוטיבים נוספים כגון קעקוע של לוכד חלומות, קעקועים של נוצות וכו’…

קעקוע חתול – קעקוע החתול הוא קעקוע פופולארי למדי בקרב אוהבי החתולים, בעיקר אצל נשים אך לא בהכרח.  קעקוע החתול מתקשר בד”כ לעצמאות, זריזות מחשבה, אינדיבידואליות וריבוי נשמות.  החתול  ממלא את לבנו באהבה ,שנאה, פחד ומסירות. גם לאורך ההיסטוריה האנושית היו תרבויות שסגדו  והעריצו אותו כגון הפרעונים ואחרות אשר סלדו ממנו וייחסו לו כוחות אפלים.  החתול מופיע כמעט בכל סוגי הקעקוע השונים החל מהריאליסטי ועד הניו/אולד סקול. הרבה פעמים יקועקע חתול שחור עם הספרה 13 כאות למזל רע.

קעקוע כלב –  כלבים מאז ומתמיד היו קעקועים פופולאריים.  לרוב הם ישמשו כקעקועי הנצחה לכלב המשפחה האהוב שמת. הכלב הוא סמל חזק מאד לנאמנות, חריצות, אינטליגנטיות, מסירות ואהבה.  בתרבויות מסוימות כמו המאיה הכלב סימל את הקשר לעולם המתים. הפרעונים  ייחסו לאנוביס, האל בעל ראש התן/כלב את השמירה על עולם המתים, הוא גם סימל לידה מחדש.  לרוב יקועקע פורטרט ריאליסטי של הכלב או שפשוט ירשמו את שמו באיזה שהו אופן.

קעקועים של חיות ופירושם

קעקוע עז/קעקוע בפומט – מלאת חיים, תשוקה וערמומית, העז ריתקה את דמיון האדם מאז ומתמיד. היא מקושרת לרוב עם זכריות אך מסמלת גם אהבה אימהית.  קרניה הזקורות מסמלות יכולת תפיסה מוגברת, פרקטיות ויציבות. גם סבלנות ,שאפתנות ונחישות הם מסממניה הבולטים.

לא בכל התרבויות נתפסת העז כחיה חיובית ביהדות סמל זכרי נוטף תשוקה  זה לא התקבל בברכה וגם בנצרות נתפסה העז כמשהו נחות והתשוקה נתפסה כמשהו לא טהור וטמא, מה שהוביל לשיוכה של העז לשטן, שכמו העז מסוגל לאכול ולכלות הכול. גם הזקנקן השטני של העז לא הוסיף לתפיסה זו…למעשה הפנטגרם קיבל שת שיוכו לעז בגלל שהוא נראה כמו הראש שלה.

קעקוע סוס –  כקעקוע כתובת הסוס מתפרסת על פני אלפי שנה והוא נחשב לאחד הסמלים הקדומים ביותר המלווה את האדם ונמצא אפילו בציורי המערות של האדם הקדמון. אנו מעריכים את הסוס בשל כוח הסיבולת שלו, עוצמתו, יופיו והאלגנטיות שבו, והוא נחשב כסמל אוניברסאלי לרוח החופשית ולחשיבה אינטואיטיבית.  קעקוע הסוס מאד פופולארי בקרב חובבי הרכיבה ולרוב הם יקעקעו  את הפורטרט של הסוס האישי שלהם.

קעקוע אריה – אחד הסמלים הקדומים ביותר, אנו רואים אותו משולב בכל תרבות ברחבי העולם שנחשפה לו. אמונות ומיתוסים רבים נקשרו בו. גם בארצות בו יונק עצום זה לא חי נקשר שמו בפולקלור המקומי כמו בסין וביפן.  לרוב  קעקוע האריה יסמל מלוכה, הוא הרי מתואר כמלך החיות. האריה הוא אחד מ-12 המזלות והוא מקושר לשמש.

קעקוע האריה מסמל אלוהות, שמש, כוח המלוכה, ניצחון, מזל, כוח, אומץ, צדק, הגנה והגינות, קעקוע האריה נחשב כקעקוע המגן על מי שבחר לקעקע אותו.

קעקוע טיגריס – קעקוע הטיגריס הוא סמל עוצמתי מאד בכל רחבי אסיה. הוא מסמל כוח, אכזריות,  תשוקה ומיניות, כוח ומהירות,  אכזריות וזעם. באסיה הטיגריס מקושר לכוחו הרב של המלך בדומה לאריה באפריקה ואירופה.

קעקוע נשר –  קעקוע הנשר מאופיין בכך שהוא בד”כ קעקוע גברי המקועקע בכל סגנונות הקעקועים השונים.  הוא אחד הסמלים המשפיעים ביותר בתרבות האמריקאית ככלל ובתרבות הקעקועים בפרט. הוא נפוץ מאד במערך הצבאי והמדיני של ארה”ב ובראש ובראשונה מציין פטריוטיות.  הנשר הוא סמל קדום מאד המקושר לשמש.  בין המאפיינים הבולטים ביותר שלו הוא כסמל לרוח האדם החופשית ולמרחבים הפתוחים. הנשר מסמל כוח, הוא מתקשר לאלמנטים הרוח והמים לברקים ורעמים, אומץ, כוח ספיריטואלי ואומץ רב.

אם האריה נחשב למלך החיות אזי הנשר הוא בוודאי המלך הבלתי מעורער באוויר.  הוא אחד הסמלים האהובים ביותר על מנהיגים ולוחמים באשר הם. הוא שולט לא רק במימד הפיסי אלא גם נחשב כשליט והמקשר אל עולם הרוחות.  קעקוע הנשר מייצג את כל מה שמלכותי ואצילי.

בתרבות האינדיאנית-צפון אמריקאית הנשר הוא ציפור הרעם. בנוצותיו, כך הם מאמינים, מועברות תפילותיהם  לאב הקדמון- אל השמש. הנשים האינדיאניות מעניקות לגבריהן נוצות נשר בכדי לסמל את הקשר העמוק וההדוק ביניהם.

לנשר משמעות היסטורית עמוקה בהיסטוריה הצבאית של כמעט כל מדינה.  הרומאים עשו שימוש בו בלגיונות שלהם כסמל מאיים. הוא מופיע גם ברחבי אירופה כסמל עוצמתי שעיטר צבאות רבים.

קעקוע דולפין –  הפופולאריות הרבה של קעקוע הדולפין יכולה להיות משויכת לאמפטיה הרבה בין שני המינים.  בתרבויות רבות ברחבי העולם שויכו לדולפין תכונות רבות כגון שמירה אישית, סגולות לבריאות, מזל, חריצות, גאולה ואהבה. בעצם הקעקוע של הדולפין אנו מבקשים לייחס לעצמנו את אותן התכונות המאפיינות אותו.