קעקועי אותיות סיניות או בשמם הנכון- קאנג’י הינם סוג הקעקועים הנפוץ ביותר כפי הנראה. נתונים מאתרי אינטרנט המספקים דוגמאות לקעקועים מדווחים כי 20% מנפח הורדות הקעקועים הוא של דוגמאות הקאנג’י.

הקאנג’י מגיע מהכתיב היפני, אך עם מקורות סיניים ברורים. בבסיסן האותיות הן סמלים אידיאוגרפיים (רעיוניים) אבסטרקטים הבאים להעביר רעיון מסוים, הוא יכול להיות מופשט או חפץ פשוט. המטרת הקעקוע היא להיות מסתורי ומושך תשומת לב, מכאן הפופולאריות הרבה שלו. המשיכה בקעקועים אלו הוא היופי האסטטי של האותיות והמסתורין שלהם.

קעקועי אותיות סיניות

כעקרון מבחינה היסטורית הקאנג’י נכתב בצורה מאונכת, אך עם החשיפה לתרבות מערבית, לכתיב הערבי ונוסחאות מתמטיות נוצר צורך לשנות את אופן הכתיבה לצורה נוחה יותר שתתאים לעולם המשתנה. כיום רוב הטקסטים ביפנית למעט ספרות מסורתית נכתבים במאוזן. ניתן לומר כי הדור הצעיר כותב  רובו במאוזן.

קעקועי האותיות מסמלים עולם שלם של רעיונות וחפצים מבחינה ויזואלית ורעיונית. הן הקעקוע האוריינטאלי הנפוץ ביותר. הקאנג’י אינו מורכב מאותיות בודדות המרכיבות מילה כמו שאנו מכירים מהתרבות המודרנית אלא מסמלים מסוימים המרכיבים את האות השלמה, לכן לא מומלץ כלל “לתרגם” מיליה מכל שפה ליפנית/סינית לפי א”ב מוכן מראש מכיוון שלתוצאה לא תהיה משמעות כלל.

קעקועי “האותיות הסיניות” אינן נחשבות כקעקוע יפני/סיני מסורתי. אלא יותר כסוג קעקוע פופולארי. לכן כדאי לוודא טוב שאכן הקעקוע שאתם רוצים אכן מכיל את המשמעות הנכונה, ולא הועתק מתפריט הסושייה הקרובה…

הקאנג’י פופולארי באותה המידה לגברים ונשים כאחד וניתן לקעקוע  בצורות שונות בהתאם לטעמו של הלקוח. הפופולאריות של הקאנג’י בקרב הסינים והיפנים גדלה אף היא מאד. גודל האותיות יכול להשתנות מקטן מאד ועד גדלים מכובדים המכסים אזורים נרחבים בגוף.