קעקוע של ספינת מפרשים הוא אחד מקעקועי האולד-סקול הפופולאריים ביותר. ימאים ומלחים באוקיאנוס הפסיפי היו רשאים לקעקע אותו רק אם הם השלימו מסע מלא סביב קייפ-הורן. מסע שכזה גם “זיכה” את המלח בקעקוע של כוכב קטן מאחורי האוזן. חמישה מסעות שכאלו הקנו לו את הזכות לקעקע כוכב נוסף מאחורי האוזן השנייה.

דוגמאות מסיימות מתארות ספינה טובעת שליווי הפתגם – sailor’s grave . מה שמתאר את הסיכון שהיה כרוך בהפלגות אלו.קעקועי ימאים

בעתות מלחמה הספינה קושרה לרוב לצי האמריקאי. וסימלה גאוות יחידה. לרוב לוותה עם שם היחידה, נשרים,שהם סימלה של אמריקה וכו’.. לרוב הוצמד הכיתוב  Homeward Bound , בדרך הביתה…

מלחים רבים קעקעו על פרקי אצבעותיהם את המילים Hold-Fast בתקווה שזה יציל אותם בעת הצורך מליפול מהסיפון בעתות צרה….

קעקועי סנוניות וציפורים כחולות היו נפוצות גם כן. מלח שעבר 5000 מייל זכה לקעקע ציפור על החזה וכשהכפיל את המרחק קעקע את השנייה. הציפורים מסמלות מזל למלח שכן הן לרוב סימן ליבשה.

המלחים הם “עם” בעל אמונות תפלות רבות. קעקועים רבים נובעים מאמונות אלו. קעקוע נפוץ נוסף של אותם מלחים הוא קעקוע של חזיר על כף רגל שמאל ותרנגול על כף הרגל הימנית….שני בעלי חיים אלו לא יודעים לשחות והאמונה גורסת כי הם יביאו את בעליהם בשעת צרה ליבשה….

חיי היום-יום  של המלחים באים לידי ביטוי גם  בקעקועים-  בין היתר חבלים ועוגנים. לקעקוע העוגן מספר פרושים: בתקופה העתיקה הוא סימל את אלי ים ומאוחר יותר מלחים שחצו את האטלנטי זכו לקעקע אותו על גופם. הוא מסמל יציבות, חיים ואמונה.

המקומות בהם ביקרו אותם מלחים היו לרוב מוצאים את עצמם כקעקועים על גופם כמעין מזכרות חיות ממקומות רחוקים.