אנו מקבלים טלפונים רבים מאנשים השואלים אותנו האם אנו מבצעים  קעקועים  זמניים ?

אנו לא מבצעים קעקועים זמניים מכל סוג שהוא !!!

מאמר זה בא להסביר בקצרה מאיפה בא רעיון הקעקוע הזמני והאם הוא בכלל מציאותי.

קעקוע זמני

כאשר אנו מתכוונים לקעקוע זמני אנו לא מדברים על קעקועי חינה. קעקוע חינה הם שטחיים ולא כוללים החדרת פיגמנט לתוך העור בעזרת מחט. זה הזמן להזהיר מפני קעקועי “חינה” שחורים, זהו  צבע לשיער המכיל חומר הנקרא PPD  שיכול לגרום לאלרגיות חריפות והוא מסוכן. חינה היא חומה ואך ורק חומה.

קעקוע “זמני” מבוצע בדומה לקעקוע רגיל ע”י החדרת פיגמנט תחת העור בעזרת מחט. לרוב לא תמצאו מקעקעים רציניים בסטודיואים מקצועיים שעושים קעקועים זמניים. בד”כ מי שמבצע את הקעקועים הנ”ל תהיינה קוסמטיקאיות המבצעות איפור קבוע.

חשוב להבהיר שעומק הקעקוע לא נותן אינדיקציה לאורך החיים שלו, מי שאומר לכם שהוא מקעקע על פני השטח ולא עמוק ולכן הקעקוע ידהה, משקר לכם.

אלו המבצעים קעקועים שכאלה טוענים שהם מחדירים סמי-פיגמנט או צבע פיגמנט העשוי מירקות  המתמוסס בגוף ומפורק על-ידו. “פיגמנטים” אלו יש בהם מקדם סיכון גבוהה היכול ליצור תגובה אלרגית חמורה ויש להיזהר מהם.

“מקעקעים זמניים” רבים מקעקעים עם פיגמנט המיועד לאיפור קבוע, פיגמנט זה פחות חזק אמנם מפיגמנט לקעקוע רגיל ויכול להדהות עם הזמן אך אין לכך כל ערבות. נתקלנו במאות מקרים בהם הובטח קעקוע ל-3 ואותו אדם מחכה כבר עשור לקעקוע שיעלם….הרבה פעמים חלקים מהקעקוע אמנם ידהו מעט אך חלקים אחרים יישארו כהים מה שייצור קעקוע מוזר חצי עשוי ומכוער.

במקרים מסויימים קעקוע זמני היה פשוט תרגיל עוקץ של מקעקעים מסויימים לסחיטת כספם של לקוחות תמימים המאמינים שהם מקבלים קעקוע זמני ולאחר כמה שנים שהקעקוע לא יורד הם חוזרים למקום הביצוע רק לגלות שהמקעקע הסתלק משם ממזמן…

לסיכום מי ששוקל קעקוע זמני כדאי שיחשוב טוב האם הוא מוכן לקעקע את גופו  בכל צורה שהיא…