אחד מסוגי הקעקועים הנפוץ במיוחד הוא קעקוע צמיד על היד. כמובן שהמקור שלו נועד לחקות אביזר קישוטי רק באופן קבוע. הוא יכול קעקוע צמידלהיות ממוקם באזור שריר הזרוע, על האמה או קרוב יותר לפרק כף היד. הרעיון הוא להציג את הקעקוע כקישוט המקרין החוצה את עולמו הפנימי של המקועקע, אמונותיו או כל דבר שיקר לו מבחינה אישית. כמובן שאפשר לקעקע גם משהוא שיהיה דקורטיבי לחלוטין וללא כל משמעות.

יש אינסוף דוגמאות אך רצוי לעצב קעקוע ייחודי. רוב המקועקעים יספרו שקעקוע על הזרוע הוא אחד המקומות הנסבלים ביותר. זה יכול להסביר את הפופולאריות הרבה שלהם. למרות שכאשר מגיעים לאזורים הפנימיים של היד הכאב עולה. אזור הזרוע הוא אולי המקום הנפוץ ביותר להתקעקע בו כבר עשרות שנים ונחשב כמקום הקלאסי ביותר. הם מספיק בולטים אם רוצים להשוויץ בהם וגם די פשוט להסתיר אותם.

להלן כמה דוגמאות של רעיונות לקעקועי צמיד:
קעקוע צמיד שחור (קעקוע פס שחור) – משמעותם של קעקועי צמידים שחורים מגיע מתרבויות בהן נהגו לענוד סרט שחור על הזרוע כאות אבל. סרטים אלו נהגו לענוד מעל הבגדים או על הגוף עצמו בשבועות לאחר מותו של האדם האהוב. פעמים רבות בחרו האבלים לקעקע על גופם את אותו הפס השחור כתזכורת קבועה.

ביפן קעקוע צמיד שחור סביב היד משמעותו אחת – השתייכות ליאקוזה (המאפיה היפנית). קעקוע שעצם הצגתו די בו להטיל מורא ופחד בליבו של כל אדם.
כיום אין משמעות מיוחדת לצמיד השחור אך הוא זוכה לפופולאריות כחלק מסטייל הקעקועים השחורים ((BLACK WORK TATTOO דווקא בגלל חוסר הפרטים שבו והניטראליות שהוא “משדר”.

קעקוע צמיד קלטי – דוגמא עתיקה זו מייצג משהו שלא נגמר/אינסופי. מייצג את המשמעות העמוקה של מעגל החיים. הדוגמאות המסוגננות והמורכבות מתחברות לצמידים יפיפיים. שורשיו של הקעקוע נעוצים במסורת של הלוחמים הקלטים לקעקע את עצמם בכדי להראות מאיימים יותר בשדה הקרב.

קעקוע צמיד חוט תיל– “קעקוע שנות התשעים”…. ברוסיה פושעים היו מקעקעים חוט תיל סביב הראש כסמל למאסר עולם. קעקוע על היד היה מתאר מאסר ממושך, לעיתים כל חוליה הייתה מציינת שנת מאסר.
יש השואבים מדימוי חוט התיל את כתר הקוצים שהולבש על ישו לפני צליבתו רק בלבוש מודרני יותר.

קעקוע צמיד טרייבל – שואב את מקורותיו מקעקועים שבטיים ברחבי העולם. כל שבט היה מקעקע או צובע את גופו בסימנים מסוימים שהבדילו בינו לבין חברי השבט האחר. ישנם סגנונות שונים ומעניינים מתרבויות ברחבי העולם, כל אדם יכול לבחור לפי טעמו האישי והמשמעות הספציפית של כל דוגמא.

הקעקועים השבטיים המודרניים לא נושאים משמעות מסוימת אלא משמשים יותר כאלמנט קישוטי הבא להבליט ולהחמיא לקימורי הגוף. כיום רוב האנשים שבוחרים לקעקע על עצמם טרייבלים עושים זאת כי הדוגמא מוצאת חן בעיניהם והעובדה שהיא לא נושאת משמעות מסוימת עמה מתאימה להם.

קעקוע צמיד פולינזי – בשנים האחרונות הסגנון הפולינזי צבר פופולריות רבה. פולינזיה כוללת איים רבים באוקינוס הפאסיפי ובהם ניו-זילנד, סמואה, מיקרונזיה, המרקיזים, פיג’י ועוד…. לכל אי יש את הסטייל המיוחד שלו ולכל אלמנט יש את המשמעות הספציפית שהוא נושא בהתאם למסורת ולתרבות הספציפית של התושבים שלו.

נדרשת מיומנות רבה ביצירת קעקוע בסגנון פולינזי המצריך גם ידע תרבותי. הפולינזים מחשיבים את תרבות הקעקועים שלהם ומתיחסים אליה בכבוד רב. הרבה פעמים אנחנו נתקלים בארץ בזילות מסויימת בכל הנוגע לקעקועים האלו. רצוי לבדוק היטב מי והיכן אתם מקעקעים את הסגנון הזה.