שאלות ותשובות בנושאי קעקועים 

מה היא שיטת בטיפול המומלצת לקעקוע ?

קיימות כמה שיטות טובות לטיפול בקעקוע. ויכול להיווצר מצב בו לכל מקעקע תהיה שיטה  מומלצת ששונה מעט מחברו, לפי ניסיונו והעדפותיו. אין תשובה ברורה אחת הבחירה  צריכה להיות בהתאמה החיים ולניסיונו של המקועקע....

טיפול במשחה הוא ארוך יחסית, שבועיים של מריחת שכבה דקה 3/4 פעמים ביום. בימים הראשונים צריך להקפיד מאד שהקעקוע לא יידבק לבגדים או לסדינים.  אסור לקלף או לגרד וצריך להיות יותר מודעים עם תשומת לב.

טיפול במדבקת דרמלייז אורך כ 5 ימים בהם המדבקה כל הזמן על הקעקוע למעט החלפה פעם ביום. המדבקה נושמת, שומרת על לחות קבועה וסטריליות  במשך כל זמן ההחלמה. אין חשש להידבקות לבגדים או מגע עם לכלוך. המחיר הוא יקר בשקלים בודדים ממחיר המשחה לקעקועים קטנים/בינוניים, אך יותר יקר בקעקועים גדולים. בעיננו התוצאות טובות יותר בשימוש בדרמלייז.

מי שיודע שסביר שהוא לא יקפיד על מריחת המשחה באופן קבוע ולאורך זמן או מי שחשוב לו לא להפריע את שיגרת חייו לאורך זמן (אימונים וכו'...) יעשה טוב אם יעדיך את מדבקת הדרמלייז.

איזה קעקוע הכי יתאים לי ?

לכל אדם יש את העולם הפנימי שרלוונטי לו. כך שמין הסתם אין קעקוע אחד, סגנון מסוים מומלץ או מיקום שיהיה "הכי טוב". רצוי שכל מי שחושב על קעקוע ימצא את הדוגמא  או הרעיון שאליו הוא הכי מתחבר. ברגע שיש קונספט מסוים שנראה לכם ניתן להגיע לסטודיו. כאן נשמח לעזור לכם לפתח אותו ולגבש ביחד את הדוגמא המתאימה ביותר לכם.

איפה כדאי לי לעשות את הקעקוע ?

המיקום הטוב ביותר לקעקוע הוא שקלול של כמה משתנים... הראשון הוא הדוגמא עצמה, קעקוע נראה במיטבו כאשר הוא מותאם למיקום בגוף ו"זורם" עם הצורה שלו. שנית, סגנון החיים של המקועקע...חשיפה לשמש, מקום עבודה וכו'... שלישי רצונו של המקועקע כמובן ואיפה הוא מדמיין/רוצה אותו.

אצל מי כדאי לי להתקעקע?

ישנם הרבה מקעקעים לפני שאתם מתיישבים על הכיסא רצוי להיות בטוחים בכמה דברים....ראשית ישנם מקעקעים שמתמחים בסגנון מסוים ואחרים במגוון רחב של סגנונות כדאי לוודא מראש אם אתם מגיעים לסטודיו שיש בו כמה מקעקעים, מי בדיוק הולך לקעקע אתכם. שנית, וותק/ניסיון אולי הפרמטר החשוב ביותר. שלישית – איך מרגיש לכם ? האם נוח לכם בחברת המקעקע  ? האם זו חוויה שתרצו לזכור. האם עונים לכם לשאלות שחשובות לכן ? וכו'.... אם משהו לא נראה לכם זה לא המקעקע בשבילכם...

מה הסיכונים בקעקוע?

כעקרון קעקוע שמבוצע בתנאים סניטריים נאותים ע"י מקעקע מקצועי לא אמור לגרום שום בעיה. הטיפול בקעקוע צריך להיות לפי הוראות המקעקע ולא לפי המלצתו של "חבר שיש לו מלא קעקועים". על הצבעים להיות מאחת החברות המובילות בעולם ואם יש לכם אלגיה לחומר מסוים רצוי להיוועץ ברופא ובמקעקע למציאת פתרון הולם. תהליך הקעקוע הוא פשוט יחסית מבחינה רפואית ושטחי בפציעת העור.

מה אם אתחרט על הקעקוע?

בבחירת הדוגמא רצוי "לחשוב קדימה" ז"א קעקועים אופנתיים בצורה או סגנון מסוים שנפוץ היום, לא בהכרח יהיו פופולאריים גם בעוד שנה. ברגע שבוחרים דוגמא מתאימה לרוב לא תתחרטו עליה. חלק מהקסם של הקעקועים הם הקביעות שלהם. האפשרות להיזכר בתקופה או סיטואציה מהעבר גם אם היא לא רלוונטית לכם כיום ולהשלים איתה זה חלק המעניין. קעקועים הם לא לכל אחד ולא כולם חייבים להתקעקע...

האם זה כואב להתקעקע וכמה?

קעקוע כואב. הכאב משתנה בין אדם לאדם ובהתאם למיקום בגוף. ישנם מקומות שקעקוע בהם סביר בהחלט מבחינת כאב ואחרים שצריכים אורך רוח. קעקוע קטן יכול להיות בין 5-30 דקות ולרוב הכאב סביר בהחלט. ניתן למרוח משחה מרדימה לפני שעוזרת להפחית את הכאב. מומלץ להיוועץ במקעקע לפני כן.

איך קעקועים "מזדקנים"?

כאשר אתם באים להתקעקע יש להקדיש גם לא מעט תשומת לב לעתיד...מכיוון שקעקועים קבועים ואתם עומדים לחיות איתם עוד עשרות שנים, כדאי לוודא במה שאתם עושים היום יראה טוב גם בעשורים הבאים לחייכם. קווים שמבוצעים קרוב אחד לשני יתחברו עם הזמן ויצרו גוש שחור שלא ניתן יהיה לתקן אותו. הרבה אנשים מגיעים עם תמונת מהפינטרסט של קעקועים קטנטנים ומבקשים לקעקע קעקוע זהה. אנחנו לרוב מסרבים....הסיבה היא שהקעקועים האלו מצולמים יתחברו לגוש  אחד....חוסר הידע הזה או הרצון לבצע את רצון הלקוח בכל מחיר מצד מקעקעים מסוימים יגרום לכם "להיתקע" עם קעקוע רע. ישנם עוד שיקולים שכדאי להיוועץ במקעקעים עם ניסיון בכדי למנוע מצבים שכאלה.מיד לאחר העשייה כאשר הקעקוע טרי ועדיין לא החלים. לאחר כמה חודשים או שנה כל הקווים בקעקוע 

איך מסירים קעקועים?

בימנו השיטה האפקטיבית ביותר להסיר קעקוע היא הסרה בלייזר. קרן הלייזר "מפוצצת" את פיגמנט הצבע וכך קל יותר לגוף  לנקות אותו. אנחנו לא מצבעים הסרה בלייזר. כאשר מגיעים להסיר קעקוע חשוב לבחור מכון בעל ניסיון רב ומכונות חדישות.

האם קעקועים דוהים?

עם השנים קעקועים יכולים לדהות...המידה תשתנה בין אדם לאדם לפי תכונות העור האישי שלו לפי ההיסטוריה של החשיפה לשמש של הקעקוע. כעקרון רצוי תמיד למרוח קרם הגנה בשמש ולמזער את שעות החשיפה של הקעקוע לשמש ישירה. במיוחד אם מדברים על קעקועים צבעוניים ככלל , ובצבעים בהירים בפרט.

קעקועים קטנים ומפורטים – מה הבעיה בהם?

כאשר אנו ניגשים לבצע קעקוע קטן או כל קעקוע לצורך העניין חובה עלינו כמקעקעים לתת דגש רב לשאלה כיצד הקעקוע יזדקן. מה זה אומר? מן הסתם העור שלנו הוא לא דף נייר והקעקוע לא מבוצע ע"י מדפסת. העור שלנו יזדקן עם הזמן, האלסטיות שלו תעלם והוא יתקמט. הקעקוע  יקבל את הצורה של העור. בד בבד ישנה התפרסות טבעית של הדיו ומה שזה אומר שאם נקעקע בכל קעקוע נתון יותר מדי פרטים או פרטים קטנים וצפופים מדי, הדיו יתפרש ויתחבר יחד מה שייצור כתמים שחורים או קעקוע אחד שהוא כתם.....

לצערנו לאחרונה ישנה תחייה של קעקועים קטנים עם המון פרטים. אם המקעקע מסביר למקועקע שבעוד כמה שנים הקעקוע שלו לא יהיה ברור ויהיה בלתי אפשרי לתקן אותו אזי הכל בסדר ומן הסתם שזכותו של כל אדם לעשות בגופו כעולה על רצונו. הבעיה מתחילה שישנם מקעקעים שלא מספרים על כך ללקוחותיהם ומנסים לבצע כל בקשה או מה שיותר גרוע בעיני עושים קעקוע "מסובך" בכדי להעלות לאינסטגרם/פייסבוק תמונה, ומה שיקרה אח"כ לא מעניין אותם.....

חשוב לציין הניסיון לבצע קעקועים קטנים ומפורטים יתר על המידה הוא לא משהו חדש שכבר נוסה בעבר ע"י לא מעט מקעקעים. הניסיון של המקעקע במצבים שכאלו הוא קריטי. קחו לתשומת ליבכם.

האם יש צבעים טבעוניים לקעקועים ?

ישנם בשוק מגוון חברות פועלות אשר מצהירות שבדיו שלהן אין חומרים מן החי. כעקרון צבעים המיוצרים בארצות הברית אינם צריכים אישור של FDA ע"פ חוק. ולכן גם רובם לא נוסו על בעלי חיים. ככל הידוע לנו צבעים המשווקים באירופה נתונים לתו תקן אירופאי. אנו לא לגמרי בטוחים שבכדי שאותם מוצרים ישווקו באירופה הם לא יעברו שם ניסויים בבעלי חיים.... בכל מקרה הדיו עצמו לא עבר שינוי. מי שמעוניין במידע נוסף רצוי שיברר מול החברה עצמה או יבדוק באינטרנט לגבי כל מותג לפני שהוא מתקעקע.

התקשרו עכשיו